Sehpalar küçük boyutları ve büyük işlevleri ile en yardımsever mobilya çeşitlerinden biridir. Genellikle oturma gruplarınızın yanında eşlikçi olurlarken artık pek çok sehpa çeşidini yatak odaları dâhil her yerde kullanabilirsiniz. Farklı modelleri ile istediğiniz alanda istediğiniz stili yakalayabilir ve sehpaların faydalarından da yararlanabilirsiniz. En sık rastlanılan çeşitleri olarak orta sehpalar, servis için kullanılanlar ve yan sehpalar kendi içlerinde de her evin farklı dekoruna uygun görünümlere sahiptirler. Dilerseniz cam olanlarından tercih ederek gayet modern bir şıklık yaratabilir dilerseniz mermer sehpalar ile pratiklik sağlayabilir ve dilediğiniz takdirde zigon sehpa alarak en kullanışlı tercihlerden birini yapabilirsiniz. Boyutları ve şekillerinin farklı olması nedeniyle de bu ürünlerden herhangi birini seçtiğiniz zaman her türlü farklılığa imza atmış olacaksınız. Yuvarlak, kare veya altıgen şeklinde bile bulabilir ve bunları ister tek başına isterseniz de takım olarak kullanabilirsiniz.

Sehpa modelleri içinde orta sehpalar genellikle salonlarımızda odanın ortasında dekoratif bir görünüm sağlaması açısından tercih edilirler. Diğer çeşitlere nazaran daha büyük boyutlarda olabildikleri ve odanın merkezinde yer aldıkları için en dikkat çeken parçalardan da birisidirler. Bu sebeple orta sehpa tercihinizde dikkatli davranarak hem şık hem de bütün ortamın tasarımına uyumlu bir modeli satın almanız önerilir. Böylece kötü bir görüntüden ziyade şıklığınızı katbekat arttırabilirsiniz.

Salonlarda sıkça kullanılan bir başka sehpa modeli ise servis sehpaları olarak bilinen daha küçük boyutlarda üretilmiş ve genellikle birden fazla sayıda olan modellerdir. Sehpa çeşitleri içerisinde kullanışlılık açısından en fazla işlev gösteren model budur diyebiliriz. Misafirlerinizi ağırlarken koltuklarınızdan ayrılmak istemiyor ama aynı zamanda misafirlerinize ikramda da bulunmak istiyorsanız bu sehpa modeli sayesinde dilediğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tıpkı orta sehpalar gibi farklı modelleri içeren bu mobilyalar içinde de kendinize uygun birini bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Salon ve oturma odaları gibi alanlar haricinde yatak odalarında da yan sehpa olarak yatağınızın başucunda durabilir ve hem şık bir dekor sağlarken hem de kitaplarınızı, suyunuzu ve benzeri ufak eşyalarınızı taşıma görevini görürler. Böylece yatak odanızda da rahatlık açısından küçük bir yenilik yapmış olursunuz. Yan sehpa ürünlerini salonlarınızda da tercih edebilir ve böylece daha minimal bir tarz oluşturabilirsiniz. Görüldüğü gibi sehpaların kullanım alanları oldukça fazla iken bu alanlara uymaları bakımından modelleri konusunda da çeşitlilikten geri kalmamaktadırlar. En minimal tarzdan en klasik olana varıncaya kadar hepsini uygun şartlar içinde istediğiniz yerde bulundurmanız ve taşımanız mümkün olacaktır.

 

Sehpa Fiyatları

Sehpa fiyatları çok uygun fiyatlardan çok daha yüksek fiyatlara kadar varabilen bir genişliğe sahiptir. Bunun nedeni bu mobilyaların birden çok çeşidinin olması ve bu çeşitlilik içinde de bambaşka modellerde ürünlerin tasarlanmasıdır. Haliyle oldukça geniş skalada materyaller kullanılarak ve yine farklı tarzlarda sehpalar üretilerek ürünler oluşturulur. Genellikle oldukça ulaşılabilir ve kolay elde edilebilecek cam, mermer ve bazen ahşap gibi malzemelerden üretildikleri için uygun fiyatlı pek çok çeşidine rastlayabilirsiniz.

Bunun yanında aynı malzemelerden üretilseler de kullanılan ürünün niteliği ve üretimin kalitesi de fiyatlandırmada değişiklik yaratabilir. Kaliteli bir sehpa alma niyetinde iseniz ürünlerin detaylarına da dikkat ederek fiyatıyla karşılaştırma yapabilir ve gerçekten de fiyatının hakkını veren bir modeli seçmiş olduğunuza kendinizi ikna edebilirsiniz. Bir süre boyunca kullanmak istediğiniz ve sık kullanılsa da hemen eskimesinden kaçındığınız bir ürün istiyorsanız sağlamlığından şüphe duymayacağınız ve içinizi rahat ettirecek anlayışta tasarım yapan firmalar ile çalışarak sehpa modelinizi satın alabilirsiniz. Böylece sehpa fiyatını da aynı kalite anlayışı ile belirleyerek yüzünüzü güldürecek sonuçları görebilirsiniz.